Sierra Nevada , Granada, Alhambra, Sewilla, Gibraltar, Maroko, Ronda to  powód, dla którego warto wybrać Almuńecar jako wspaniałe miejsce wypadowe, aby zwiedzić najważniejsze miejsca w okolicy.

Niewątpliwą archeologiczną ciekawostką są słynne jaskinie (Cueva de Nerja)
w których znajdują się ogromne stalaktyty, stalagmity, a także inne ogromne formy naciekowe JASKINIE NERJAoraz prastare malowidła skalne. W jaskiniach cyklicznie odbywa się również międzynarodowy festiwal muzyki poważnej.

 

 

 

ALHAMBRA

 

Alhambra (po arabsku "czerwona wieża") - dawna twierdza mauretańskich kalifów, zbudowana w XIII-XV wieku

Zabytek arabskiego budownictwa. Składa się z pałacu z kilkoma dziedzińcami i dekorowanymi salami. Letnia rezydencjia  z ogrodami znajdującymi się na całym wzgórzu. Wewnątrz jest Patio de los Leones (podwórze lwów) z wodotryskiem opartym na 12 lwach; do dziedzińca tego przylegają 4 sale: jedna z nich: Sala de las Dos Hermanas (sala dwóch sióstr), zwana tak z powodu dwóch jednakowych płyt marmurowych w podłodze.Twierdza Alhambra została w 1984 roku wpisana na listę świtowego dziedzictwa kultury UNESCO

 

 

 

SIERRA NEVADA -  To 39 tras zjazdowych dających w sumie 61km. Każdy, od początkującego żółtodzioba po doświadczonego narciarza znajdzie tu coś dla siebie.GÓRY W SIERRA NEVADA

Dysponuje 79 szlakami narciarskimi i snowboardowymi z których 4 oznaczone są

kolorem czarnym (bardzo trudne),34 czerwonym (trudne), 33 niebieskim (łatwe) y 8 zielonym (bardzo łatwe).

Wśród narciarskich kurortów jest jednym z pionierów popularyzacji snowboardu. Miłośnikom tego sportu oferuje fantastyczne warunki, m.in. znajdujący się na stoku half-pipe (dostępny w zależności od warunków pogodowych).
Oprócz narciarstwa alpejskiego i snowboardu, Sierra Nevada oferuje wiele innych sportów zimowych, takich jak np.trekking, narciarstwo przełajowe, balet, skoki narciarskie i wiele innych.

 

 

PARALOTNIARSTWO W ALMUŃECAR

 

 

Almuñécar, jest jednym z najpopularniejszych miejsc, by spędzić wakacje

paralotniarstwa . Żaden innay region  nie może zaoferować tak

wiele Take-Off dla prawie wszystkich kierunków wiatru, jak Almuñécar i

jego okolice. Bliskość gór umożliwia start z dużej wysokości a pobliskie plaże

idealne miejsce na lądowanie.

 

 

 

 

Giblartar - bardzo częste miejsce wycieczek turystów będących w Hiszpanii.

To jedyne miejsce w Europie, gdzie można spotkać wolno żyjące małpy Magoty.

 

GIBRALTAR

Terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Enklawa położona na południowo zachodnim wybrzeżu Hiszpanii. W starożytności Skała Gibraltarska uważana była za jeden ze Słupów Heraklesa. W XVII wieku stanowił ważny port handlu niewolnikami. W 1830 roku uzyskał status kolonii brytyjskiej. Pozostaje przedmiotem sporu pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią, która uważa go za część swojego terytorium.